W Dublinie powstanie 93-metrowy wieżowiec, a kolejki mają być krótkie

Wczoraj Bord Pleanala zatwierdziła plany budowy najwyższego budynku w Dublinie, a tym stanie się projekt Chartered Land.

Najwyższy budynek w stolicy Irlandii stanie w okolicy dworca kolejowego Heuston, po północnej stronie rzeki Liffey i znajdzie się w nim zarówno część mieszkalna z 481 niewielkimi apartamentami jedno- i dwuosobowymi, ale i część biurowa.

Budowla pomieści w części mieszkalnej ok. 1100 mieszkańców, a będzie miała 29 kondygnacji. Inwestorem jest firma Ruirside Development Limited, która planuje wybudować również inne wysokościowce w Dublinie.

To nie koniec informacji z Dublina, bo tamtejsza Rada Miejska przygotowuje się na otwarcie sklepów i punktów handlowych, ale w ramach swoich uprawnień i w związku z obowiązującymi zasadami dystansu społecznego, chce wprowadzić pewną zasadę, a ta ma zapewnić porządek na ulicach. Chodzi o to, iż radni miejscy chcą wprowadzić przepis, by po pierwsze kolejki przed sklepami ustawiały się zgodnie z zasadą odpowiedniego odstępu między poszczególnymi klientami, ale i nie były zbyt długie.

Właśnie ten ostatni pomysł wzbudza kontrowersje, gdyż właściciele sklepów mieliby dbać, aby kolejka przed sklepem, nie był dłuższa, niż długość witryny przynależnej do sklepu. To nie podoba się wielu właścicielom sklepów i innych punktów handlowych, i mówią, że ich punkty handlowe są zazwyczaj znacznie dłuższe niż szersze, więc przed sklepem długim na kilkanaście metrów, na szerokość, a z zachowaniem dystansu społecznego, zmieści się zaledwie kilka osób.

Wielu właścicieli sklepów, barów i kawiarni twierdzi, że nie są przekonani co do słuszności wprowadzenia tej zasady, a i nie mogą pozwolić sobie na wyznaczenie pracownika, który kontrolować będzie długość kolejki. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapaść ma jeszcze w tym tygodniu.

Bogdan Feręc

Źr: The Times/DCC

Polska-IE: Udostępnij...
To będzie inny, szy
Boots pomoże ofiaro
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish