W Dublinie będzie więcej autobusów

National Transport Authority opierając się na opiniach mieszkańców i konsultacjach społecznych, zadecydował o zwiększeniu ilości autobusów w stolicy.

Podczas kilkumiesięcznych konsultacji, do NTA wpłynęło rekordowe ponad 50.000 zgłoszeń, a najczęściej wskazywano na brak bezpośrednich połączeń i niską częstotliwość kursów. W związku z tym National Transport Authority podjął decyzję, iż zwiększy o 22% ilość autobusów w Dublinie, a i przywróci część tras, które w latach ubiegłych były likwidowane.

Szczególnych zmian doczekają się trasy prowadzące do centrum miasta, bo tam potrzebne są połączenia bezpośrednie, więc przeprojektowany zostanie również plan tras autobusowych w stolicy.

Na większą częstotliwość kursowania autobusów miejskich mogą liczyć pasażerowie tras od „A” do „G”, więc linii, które łączą osiedla satelickie z centrum Dublina. Mówi się o powstaniu linii „super częstotliwości”, a do tych zaliczać się będą m.in. linie ze Swords. Częstotliwość zwiększy się tutaj z siedmiu do pięciu minut, dodaje NTA.

Powstaną też trasy łączone, które obejmują stolicę orbitalnie i prowadzą wokół centrum miasta, a i zwiększona zostanie ilość autobusów kursujących w newralgicznych częściach Dublina, w tym wiodących przez Royal i Grand Canal.

NTA przygotowało mapę, na której naniesiono zmiany, a te można zobaczyć TUTAJ>>>

Część tras doczeka się innych zmian, bo w nowym planie komunikacyjnym dla miasta stołecznego, uwzględniono także niskie zapotrzebowanie na usługi autobusowe, więc na kilku trasach czas oczekiwania na autobus wydłuży się z 15 do 20 minut.

National Transport Authority wkrótce rozpocznie rozsyłanie do mieszkańców Dublina broszur informacyjnych, a w tych uwzględnione zostaną zmiany, a i wyjaśniony zostanie ich cel. Niestety rozwój transportu miejskiego w stolicy nie będzie zauważony zbyt szybko, bo o ile część nowości zostanie wprowadzona już w przyszłym roku, to główne modyfikacje wprowadzane będą w latach 2021 – 2023.

Bogdan Feręc

Źr: NTA

Podziel się:

Jak zimno będzie w
Ziemniaki mogą bard
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn