W czasach zakazanych, zabaw hucznych nie urządzać

Z takim przesłaniem zwrócił się do mieszkańców Irlandii poseł Sinn Féin, który jest przekonany, iż tegorocznego Sylwestra, powinniśmy sobie odpuścić.

Poseł David Cullinane, rzecznik ds. zdrowia w Sinn Féin stwierdził, że nawet pomimo uruchomienia programu szczepień i zbliżającego się końca pandemii, nie powinniśmy popadać w samozadowolenie i przestać zwracać uwagę na zalecenia władz oraz niestosować się do zaleceń zdrowotnych. Poseł Cullinane uważa, że zabawy sylwestrowe, jakie mogą być przez mieszkańców Irlandii planowane, powinny zostać przełożone na przyszły rok, kiedy sytuacja wyglądać ma znacznie lepiej i przypadki SARS-CoV-2 lub odmian, będą się pojawiać, ale prawdopodobnie tylko sporadycznie.

Przedstawiciel Sinn Féin zaapelował i wezwał społeczeństwo, aby unikało zabaw oraz zgromadzeń w Sylwestra, gdyż skupiska ludzi, nadal wiążą się z dużym ryzykiem zakażeń i mogą prowadzić do znacznego wzrostu ilości przypadków Covid-19.

Poseł David Cullinane uznał, że nie powinno się w tym roku uczestniczyć w dużych zgromadzeniach, nawet na świeżym powietrzu, ponieważ sylwestrowa atmosfera, z całą pewnością, nie przyczyni się do utrzymania dystansu społecznego i stosowania innych środków ochrony przed wirusem.

David Cullinane TD powiedział:

– Widać koniec tej pandemii. Mamy szczepionkę, ale jej podanie, zajmie trochę czasu, więc nie możemy być zadowoleni z siebie. Obserwujemy teraz dużą ilość zakażeń i ludzie muszą być bardzo odpowiedzialni, a i powinni być ostrożni, jeśli chodzi o sposób, w jaki świętują nadejście Nowego Roku.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Rozprawa sądowa odb
Zakupy wolnocłowe z
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian