W autobusie i pociągu maseczki będą obowiązkowe?

The National Bus and Rail Union (NBRU) wezwał pasażerów, aby już teraz podczas korzystania z transport publicznego nakładali na twarze maseczki.

Wezwanie wystosowano też do pracowników środków transportu publicznego, by w interesie zdrowia własnego, ale i bezpieczeństwa koleżanek oraz kolegów i oczywiście pasażerów, przed rozpoczęciem pracy, mierzyli sobie temperaturę. NBRU poszukuje także pracowników, którzy będą pracować na irlandzkich lotniskach, a tam kontrolować temperaturę osób, które po przylocie na wyspę, podróż zamierzają kontynuować autokarem, autobusem lub pociągiem.

Związek reprezentujący pracowników transportu publicznego wysłał list do wszystkich głównych firm transportowych w kraju oraz do National Transport Authority, by wspólnie wprowadzili tę politykę bezpieczeństwa.

NTA miałoby nakreślić i wydać zarządzenia, które dotyczyłyby pracowników transportu publicznego, ale także pasażerów, które w czasie ich realizacji, będą pomocne w ograniczaniu ewentualnych zakażeń. W zaleceniach miałoby się też znaleźć stwierdzenie, by cała flota Dublin Bus, Bus Éireann, Irish Rail oraz Go-Ahead Ireland, była codziennie poddawana dezynfekcji, dokładnie tak, jak ma to miejsce obecnie.

NBRU żąda, aby po wprowadzeniu zasady, każdy pasażer korzystający z transportu publicznego miał obowiązek nakładania maseczki ochronnej na twarz i to przed wejściem do pojazdu. Związek domaga się też zamontowania bezdotykowych dozowników płynów odkażających we wszystkich pojazdach, a i chce ograniczać w dalszym ciągu możliwość zakupu biletów za gotówkę.

Czyli maseczki w kraju nie będą może i obowiązkowe, ale bez takiej, nie wsiądziemy do autobusu i pociągu.

Bogdan Feręc

Źr: NBRU

Polska-IE: Udostępnij...
Wspieramy polski biz
Microsoft to invest
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish