Vodafone rozpoczyna cięcia w wielu obszarach

Operator telekomunikacyjny Vodafone poinformował, że i on „nie jest odporny”, na trwający kryzys i należy wprowadzić szereg zmian, by utrzymać rentowność firmy.

W Irlandii oznacza to na początku ograniczenie rekrutacji nowych pracowników, ale nie można wykluczyć, że nie będzie zwolnień z pracy, jednak to tylko jedna strona medalu. Zmniejszyć ma się również ilość podróży służbowych, które nie są niezbędne, co ograniczy niektóre z kosztów, jakie operator ponosi na zakup paliwa.

Kolejną staną się zapewne zmiany dla klientów, bo ci, raczej nie będą mogli już korzystać z wielu ulg, chociaż nie jest to jeszcze sprecyzowane i nie do końca wiadomo, w jakim kierunku iść będą programy oszczędnościowe.

Vodafone prowadzi obecnie wewnętrzne analizy kosztów, co doprowadzić ma do wprowadzenia szeregu oszczędności, by, jak to określono „utrzymać zdrowy biznes”.  

Podkreśla się jednak w komunikacie giganta telekomunikacyjnego, że ograniczenia wprowadzone zostaną w obszarach pracowniczych, przede wszystkim w odpowiednim gospodarowaniu zasobami ludzkimi, czyli wspomnianym już ograniczeniu rekrutacji, mniej ma być wydarzeń publicznych oraz eventów i oczywiście zmniejszyć się ma znacznie ilość podróży pracowników Vodafone.

Dodatkowo poinformowano, że cały sektor technologiczny jest obecnie pod dużą presją finansową, a ma to związek z pogarszającymi się nastrojami gospodarczymi.

Tym samym Vodafone jest kolejną firmą technologiczną w Irlandii, która zapowiedziała, że kryzys inflacyjny może odbić się niekorzystnie na ich wyniku finansowym, więc niezbędne są działania, by utrzymać płynność finansową, a to może prowadzić w konsekwencji do wielu niepopularnych decyzji.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 Donald Trung Quoc Don

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Piwo drożeje i będ
Dubliński port lotn
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська