Vhi podnosi składki ubezpieczeń

Vhi Health Insurance poinformowało, że od sierpnia tego roku wzrosną stawki ubezpieczeń zdrowotnych.

1 sierpnia tego roku zdrożeją średnio o 6% wszystkie ubezpieczenia, a spowodowane jest to, jak zaznacza Vhi, dbałością o klientów i zapewnienie przyszłych potrzeb zdrowotnych pacjentów po 2020 roku i później.

Vhi zapewnia, że wprowadzenie wyższych stawek jest konieczne, ponieważ stale rosną kwoty wypłat odszkodowań i obsługi ubezpieczonych, co kazało podjąć taką decyzję.

Dyrektor ds. marketingu i rozwoju biznesu Vhi Declan Moran powiedział, iż wzrost składek ubezpieczeń odzwierciedla rosnące koszty opieki szpitalnej, ale też opłaty, jakie wnoszone są za usługi konsultacyjne. Jednocześnie Moran dodał, że zwiększyło się znacznie wykorzystanie przez ubezpieczonych usług medycznych, oraz poszerzył się zakres innowacyjnych terapii i leków dostępnych w opiece zdrowotnej, co też podniosło koszty Vhi.

Vhi przypomina również o obniżkach wysokości składek, jakie miały miejsce w ostatnich latach, co było możliwe dzięki oszczędnemu gospodarowaniu pieniędzmi.

W ostatnim roku Vhi wypłaciło łączną kwotę 1.328 mld € tytułem odszkodowań, a otrzymało 1,2 mln wniosków z roszczeniami.

Bogdan Feręc

Źr: Vhi

Podziel się:

Bardzo ciepły weeke
Strajk odroczony
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn