Varadkar zaatakowany w parku

Dzisiaj około godziny 15:00, kiedy wicepremier Leo Varadkar przygotowywał się do wywiadu przed kamerą, podeszła do niego kobieta.

Zarówno wicepremier, jak i operatorzy oraz osoby zadające pytania, nie spodziewały się, że Leo Varadkar może zostać zaatakowany. Tak jednak się stało, a młoda kobieta, podeszła do wiceszefa rządu i oblała go napojem, który miała w kubku.

Zbliżając się do Varadkara, kobieta zachowywał się tak, jak gdyby chciała zrobić sobie z nim zdjęcie, co nawiasem mówiąc, zdarza się w Irlandii całkiem często. Niestety sytuacja przybrała inny obrót i Leo Varadkar, został oblany płynem, a kobieta uciekła z Merrion Square, gdzie wicepremier nagrywał wypowiedź.

Irlandzcy politycy krytykują ten incydent i mówią, że niezależnie od poglądów politycznych oraz przekonań, ta sprawa wydaje się dziwna, zaskakująca i nigdy nie powinna mieć miejsca.

Incydent bada już irlandzka policja, która zakwalifikowała czyn kobiety, jako atak na urzędnika państwowego na służbie. Jeżeli policjanci odnajdą sprawczynię zajścia, mogą postawić ją przed sądem, a za ten wybryk, grozi kara, nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Blokada rozpocznie s
Studio Dublin – 18
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian