Varadkar przystąpił do obrony. Walka na słowa wchodzi na kolejny poziom

Kiedy były komisarz ds. handlu Phil Hogan publicznie powiedział, że został zaatakowany przez irlandzki rząd, a stało się to z pełną mocą, uruchomił koła, które przypuściły na niego atak.

Odwetową odpowiedź przygotował wicepremier i nomen omen kolega partyjny Hogana, Leo Varadkar, który powiedział, że „nie był to atak rządu na pełną skalę”. Tánaiste Leo Varadkar zaznaczył, że Hogan spotkał się z sugestią, iż powinien rozważyć możliwość rezygnacji i nie było w informacji rządowej, żadnych żądań.

Leo Varadkar:

–  Widziałem to stwierdzenie i nie zgadzam się z tą oceną. Ostatecznie nikt w rządzie nie chciał stracić członka gabinetu, komisarza czy kogokolwiek innego. Tego wszystkiego można było uniknąć, gdyby zaangażowane osoby przestrzegały naszych praw i przestrzegały zasad i przepisów dotyczących zdrowia publicznego.

Oświadczenie wicepremiera Varadkara dotyczy słów Phila Hogana, który w lokalnej gazecie wydawanej w Kilkenny powiedział:

– Nie złamałem żadnego prawa, a zostałem poddany atakowi na pełną skalę ze strony rządu. Rząd zaatakował na pełną skalę moją zgodność z przepisami lub w inny sposób sugerował naruszenie norm. Nie miałem innego wyjścia, jak tylko zrezygnować z powodu ogromnej presji ze strony Taoiseacha Micheála Martina, Tanáiste Leo Varadkara i mediów. W przeciwieństwie do innych nie otrzymałem odpowiedniej możliwości obrony. Jestem bardzo rozczarowany, że mój wysiłek w wyjaśnieniu tej sprawy, skupił się na rezygnacji. Zawsze miałem wrażenie, że Irlandczycy oczekują należytego procesu na odpowiednim forum. Nie rozumiem tego. Nie dano mi takiej szansy.

Były unijny komisarz, który w przeszłości pełnił funkcje ministerialne w irlandzkim rządzie, a był odpowiedzialny za resorty rolnictwa i środowiska, powiedział, że jego przeprosiny za błędy popełnione podczas wizyty są szczere i podkreślił, że przepisy Covid nie są zgodne z pracą posłów do Parlamentu Europejskiego i stają w sprzeczności z zakresem obowiązków wykonywanych przez parlamentarzystów europejskich.

Bogdan Feręc

Źr: BreakingNews

Polska-IE: Udostępnij
Tesco dostarczy sał
2ND INTERNATIONAL CO
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian