Varadkar oskarża Sinn Féin o ataki na jego osobę

Wicepremier Leo Varadkar na posiedzeniu własnego ugrupowania poinformował członków partii, iż doświadcza w ostatnim czasie wielu ataków rasistowskich i homofonicznych.

Wg szefa Fine Gael, internetowe ataki, są prawdopodobnie inspirowane przez Sinn Féin i zwolenników ugrupowania Mary Lou McDonald. Jak dodał Varadkar, wcześniej, o ile takie się zdarzały, należały do rzadkości, jednak przybrały na sile w ostatnich kilku miesiącach. Leo Varadkar stwierdził również, że nadużycia, z jakimi się styka, są coraz silniejsze, a jak dodał, media społecznościowe, są prawdziwą kopalnią ataków na jego osobę.

10% ataków stanowić mają wpisy o charakterze homofonicznym i podobna ilość ma być wg wicepremiera atakami o zabarwieniu rasistowskim.

Analiza profili osób, które wystawały Varadkarowi niepochlebne i krzywdzące opinie miała wykazać, że są one zwolennikami partii Sinn Féin, co wskazuje, że alianci Mary Lou McDonald, nie przebierają w środkach, aby zdyskredytować przeciwników politycznych Sinn Féin. Leo Varadkar wezwał członków rządzonej przez siebie partii, aby przeciwdziałali w parlamencie takim zachowaniom i zakazali takiego postępowania członkom ugrupowania, a pasjonatom Fine Gael odradzali podobne działania.

O istnieniu internetowych trolli na usługach partii politycznych wiadomo od dawna, a i znane są przypadki tworzenia specjalnych grup, które zarówno w Irlandii, jak i na całym świecie, szkodzić mają stronie przeciwnej, a i opłacani są przez wiele ugrupowań politycznych. Wcześniej, od czego władze Fine Gael odcięły się w całości, poseł do Parlamentu Europejskiego Seán Kelly zasugerował, aby Fine Gael stworzyła własną grupę, która zajmie się Internetem i tym sposobem uderzać będzie w przeciwników politycznych. Pomysł został szeroko skrytykowany również przez wielu szeregowych członków partii, a ci stwierdzili, iż doprowadzi to wyłącznie do brutalizacji polityki.

Samo Sinn Féin odrzuciło twierdzenia wicepremiera Leo Varadkara i zaprzeczyło, że jest organizatorem akcji internetowych, które są w niego wymierzone, a zwolenników partii ma się ostrzegać, że takie działania mogą prowadzić do niepotrzebnych napięć, a i być pretekstem do wytoczenia procesów sądowych.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Extension of the Bre
Największym zagroż
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian