Varadkar nie zgodzi się na zmianę umowy wyjściowej?

Premier Leo Varadkar odniósł się do sytuacji w Wielkiej Brytanii oraz pomysłu z renegocjacją umowy i chociaż nie powiedział tego dosłownie, raczej sprzeciwi się zmianom w umowie wyjściowej.

Leo Varadkar dodał, iż jest „zaniepokojony wydarzeniami politycznymi w Londynie”, ale i trochę zastanawia go wiara brytyjskich polityków w to, że Unia Europejska zmieni nagle stanowisko i pozwoli na rewolucję w podpisanej i przyjętej przez cały blok unijny umowie.

Oczywiście premier zaznaczył, że można przedyskutować kilka zagadnień, jednak istotnych korekt nie należy się jednak spodziewać, a takie podejście do tego zagadnienia, nazwał Varadkar „błędnym” i widziałby raczej ratyfikację umowy brexitiowej, niż manipulacje w tekście dokumentu.

Premier Leo Varadkar pochwalił też Theresę May, o której powiedział, że „nie była złym negocjatorem”, ale i udało się jej zebrać odpowiedni zespół ludzi, prowadzących z ramienia rządu Wielkiej Brytanii rozmowy z unijnymi urzędnikami. Varadkar przyznał, że podczas tworzenia dokumentu wyjściowego, Wielka Brytania miała ograniczoną możliwość ruchu, bo jako kraj wychodzący z Unii Europejskiej, znalazła się w trudnej negocjacyjnie sytuacji.

Taoiseach Leo Varadkar skrytykował też w pewien sposób przeciwników UE w Wielkiej Brytanii, mówiąc, iż ich przekonanie oparte na groźbach o wyjściu bez umowy, pomoże osiągnąć lepsze warunki wyjścia, jest fałszywe, gdyż Unia Europejska, w jego ocenie, nigdy się nie złamie i nie przestanie chronić krajów członkowskich.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: Oireachtas TV

Podziel się:

Ryanair kupuje kolej
Ogólnie rzecz ujmuj
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn