Varadkar nie wyklucza zaostrzenia covidowych restrykcji

W dzisiejszej wypowiedzi dla RTÉ wicepremier Leo Varadkar powiedział, że nie można wykluczyć wprowadzenia kolejnych ograniczeń, ponieważ sytuacja w kraju stała się alarmująca.

Jak stwierdził lider Fine Gael nie można spodziewać się również obniżenia obecnego poziomu piątego, a obostrzenia, z całą pewnością muszą być utrzymanie. Wg Varadkara, taki lub podobny poziom ograniczeń, trwać będzie, aż zaszczepiona zostanie populacja osób najbardziej zagrożonych. Tym samym wicepremier dał sygnał, że poziom piąty, pozostanie z nami do lutego lub nieco dłużej.

Leo Varadkar dodał, że najwyższy poziom ograniczeń, wprowadzony został dopiero 30 grudnia ub. roku, więc należy chwilę zaczekać i obserwować sytuację, czy ta zaczyna się zmieniać, czy może obostrzenia, są zbyt łagodne. Varadkar jest też zdania, iż obecna trzecia fala zachorowań, przypomina wg niego pierwszą, więc nie można wykluczyć, iż konieczne stanie się pozostawanie w domach.

Oskarżenia, jakie padają pod adresem rządu, Varadkar nazwał niepotrzebnymi i bronił wszystkich decyzji gabinetu, zarówno tych o podnoszeniu, jak i obniżaniu poziomu ograniczeń. Krytyka dotyczy obecnie przede wszystkim zniesienia ograniczeń na trzy tygodnie przed świętami, co w opinii niektórych osób z kręgów politycznych, było dużym błędem.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij
Bezpośrednie połą
Johnson jest pierwsz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian