Varadkar nie chce dodatkowej ochrony

Wczorajszy incydent na Merrion Square w Dublinie odbił się szerokim echem w całej Irlandii, a komentarze internautów w tej sprawie są skrajne.

Część osób uważa kobietę, która oblała wicepremiera napojem (smoothie) za bohaterkę, a część wręcz przeciwnie, więc mówi o skrajnej głupocie i nieodpowiedzialnym zachowaniu. Wiemy też, że Garda prowadzi śledztwo w tej sprawie, chce ustalić personalia sprawczyni zajścia, a i zaproponowała wicepremierowi, że zwiększy poziom jego ochrony.

Tu właśnie zareagował Leo Varadkar i powiedział, że stanowczo odmawia przydzielenia mu dodatkowych policjantów do ochrony jego osoby, bo nie czuje żadnego zagrożenia. Incydent nazywa natomiast „wypadkiem przy pracy”, chociaż niespodziewanym.

Leo Varadkar powiedział też:

– Na początku myślałem, że to Avril Lavigne, kiedy zobaczyłem zbliżającą się dziewczynę z deskorolką i smoothie. Byłem na Merrion Square, kręcąc film, aby wyjaśnić mieszkańcom Dublina nowe ograniczenia, a dobrą wiadomością jest to, że skończyliśmy to przed incydentem.

Wicepremier Varadkar ujawnił, że obecnie, ma jednego ochroniarza, który jest jednocześnie jego kierowcą, a  dodał:

– Nie sądzę, że jeden incydent powinien to zmienić.

Leo Varadkar uznał, co również powiedział publicznie, że nadal czuje się w kraju bezpiecznie, więc chciałby zając się sprawami istotnymi.

Gwoli ścisłości należy dodać, iż całą sprawę ostro skrytykowały wszystkie partie polityczne, a ich przedstawiciele twierdzą, że taki incydent, lub inne próby ataku na irlandzkich polityków, zdarzają się bardzo rzadko, chociaż nie powinny mieć miejsca.

Bogdan Feręc

Źr: RTE/Irish Mirror/Merrion Street

Polska-IE: Udostępnij
Przerwa w spłacie k
Czy Ryanair pójdzie
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian