Varadkar chce otworzyć kraj do połowy lipca

Z badań przeprowadzonych na zlecenie rządu wynika, iż istnieją możliwości, aby kraj został otwarty do połowy lipca, chociaż niektóre z ograniczeń mogą wtedy jeszcze obowiązywać.

Gabinet Leo Varadkara czyni obecnie wysiłki, aby znacznie skrócić fazy ograniczeń, ale i przyspieszyć wprowadzenie i obowiązywania czwartej i piątej fazy. Wcześniej niż planowano, otwarte powinny więc być salony fryzjerskie i kosmetyczne, ale i złagodzenia obostrzeń mogą spodziewać się właściciele pubów, chociaż w tym przypadku ograniczeń pozostanie najwięcej.

Więcej konkretów pojawi się w tym tygodniu, kiedy zespoły przedstawią wyniki swoich opracowań, a w tych zawarte będą zalecenia dla gabinetu.

Premier ostrzegł jednak przed możliwością powrotu epidemii na polu krajowym, a mówił nawet o wysokim prawdopodobieństwie, ale podkreślił, że władze zrobią wszystko, co jest w ich mocy, by to ryzyko zminimalizować. Premier prosił też mieszkańców Irlandii, aby przestrzegali wszystkich zaleceń medycznych i aby w maksymalnie wysokim stopniu chronili się przed zakażeniem.

Bogdan Feręc

Źr: 2FM

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish