Varadkar chce otwarcia pubów w poniedziałek

O ile o takim posunięciu nie jest przekonany Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego i wyraził obawy, czy powinno się otworzyć puby, to wicepremier Leo Varadkar sugeruje, że wszystkie puby będą mogły zostać otwarte już w najbliższy poniedziałek.

Leo Varadkar jasno wskazał, że wolą gabinetu jest, aby wraz z początkiem ostatniej fazy odmrożenia, wszystkie puby, ale też inne miejsca, które objęte były zakazem działalności, zostały otwarte, co będzie zgodne z nakreślonym przez rząd planem. Tym samym o ile obecna ekipa rządząca podejmie taką decyzję, to już w poniedziałek 20 lipca otwarte zostaną wszystkie puby, jeżeli tylko stosować się będą do zaleceń władz medycznych, czyli utrzymany w nich będzie dystans społeczny, a i ilość osób w ich wnętrzach będzie odpowiadała wielkości lokalu.

Wicepremier Leo Varadkar:

– Mam nadzieję, że puby będzie można ponownie otworzyć. Wiem, że w ostatnim tygodniu lub dwóch wzrosła liczba zachorowań na COVID-19, ale ilość zakażeń nadal jest na niskim poziomie.

Leo Varadkar dał więc tą wypowiedzią sygnał, że puby zostaną jednak otwarte w najbliższy poniedziałek, więc wrócą do nich pracownicy, ale też klienci.

Innego zdania jest m.in. pełniący obowiązki naczelnego lekarza kraju dr Ronan Glynn, który stwierdził:

– Jest jeszcze za wcześnie, aby powiedzieć, że mamy cały tydzień bez zakażeń i zgonów. Monitorujemy sytuację. Niepokoi nas wzrost liczby spraw w ciągu ostatnich pięciu dni. Przyglądamy się wzrostowi liczby przypadków, profilowi ​​przypadków, z których pochodzą, wydaje się, że liczba reprodukcyjna rośnie, pięciodniowa średnia dla nowych przypadków także rośnie, również w przypadku osób młodych.

Dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia zaznaczył, iż nie jest przekonany, podobnie, jak Narodowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, że otwarcie pubów powinno nastąpić 20 lipca.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Odmienne zdania w kw
Nie dają się kontr
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish