Uwaga uczniowie – dr Holohan ma was na celowniku

Rzutem na taśmę dr Tony Holohan, kiedy ma jeszcze coś do powiedzenia, rozpoczął okres swojej schyłkowej aktywności, a teraz ostrzega uczniów i ich rodziców, że w szkołach, muszą na siebie bardzo uważać.  

Dr Tony Holohan wezwał rodziców, ale też uczniów i nauczycieli, aby stosowali się do wszelkich zaleceń, jakie obowiązują w czasie pandemii, a w szkołach, utrzymywali dystans społeczny oraz wszelkie środki związane ze zdrowiem publicznym. Naczelny lekarz kraju dodał, że wskaźniki zakażeń krajowych są bardzo wysokie, a powrót dzieci oraz młodzieży do szkół, może dodatkowo wpłynąć na sytuację epidemiologiczną w kraju, co stanie się podstawą do wydania negatywnej rekomendacji o znoszeniu kolejnych ograniczeń, a nawet może przynieść wniosek NPHET, by niektóre z obostrzeń powróciły.

Dr Tony Holohan:

– Każdy wzrost zachorowalności wśród dzieci jest często związany z wydarzeniami, które mają miejsce w szkole. Ważne jest, abyśmy kontynuowali bezpieczne kontakty towarzyskie i nadal stosowali się do środków zdrowia publicznego, które wszyscy znamy i które nasze szkoły z powodzeniem wdrożyły. Załóż maskę, jeśli jest to zalecane w środowisku szkolnym, zachowaj dystans i unikaj tłumów.

Co ciekawe, na przeszkodzie dr. Holohana stanął rzecznik rządu, który po wypowiedzi dyrektora medycznego w Departamencie Zdrowia stwierdził, że „najważniejsze są wskaźniki zaszczepień”, bo to szczepionki są drogą do bezpieczeństwa mieszkańców kraju. Tym samym, wypowiedź dr. Holohana, została złagodzona, a ostrzeżenie, jak i słowa rzecznika rządu, ponownie pokazały nam rozdźwięk, jaki powstał na tej linii.

Pojawiła się też wypowiedź rzecznika minister edukacji, a ów stwierdził, że Departament, ściśle współpracuje z władzami zdrowotnymi, wprowadził w szkołach odpowiednie środki bezpieczeństwa epidemiologicznego, które już w ubiegłym roku szkolnym zostały przetestowane i okazały się skuteczne. Oczywiście pewne praktyki zostały zmodyfikowane, co wymuszone zostało przez życie, ale nie będzie nowych zasad, które miałyby wpływ na uczniów i nauczycieli. Personel szkolny jest obecnie bardzo dobrze przygotowany na rozpoczęcie roku szkolnego i doskonale rozumie swoje zadania, zakończy rzecznik minister Normy Foley.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Garda będzie walczy
Cork bez lotniska na