Uwaga! Susza – Irish Water każe oszczędzać wodę i myć ręce

W komunikacie Irish Water czytamy o wyjątkowo suchych miesiącach, a takimi były marzec i kwiecień.

Obecnie „Irlandzka Woda” stale monitoruje zbiorniki magazynowe, sprawdzając poziom wody, jednak już teraz widać, że niewielka ilość opadów w ostatnich dwóch miesiącach, wyraźnie obniżyła zapasy życiodajnego płynu. Irish Water rozpoczęła też współpracę z władzami samorządowymi, odbiorcami przemysłowymi i innymi podmiotami, w celu określenia potrzebnych do prawidłowego zapatrzenia w wodę poszczególnych rejonów ilości wody, by zachować odpowiedni stopień dostaw i ochrony zdrowia. W tym zakresie zapewnia się również, że potrzebne są wspólne działania, aby do domów docierała woda spożywcza, ale zaznacza się, że mogą wkrótce występować jej braki.

Zarząd Irish Water przypomina odbiorcom indywidualnym, iż w okresie pandemii wirusa Covid-19, bardzo ważna jest higiena, w tym mycie rąk, ale zaleca też racjonalne gospodarowanie, czyli nie należy zużywać wody do czynności nieistotnych, w tym podlewania ogrodów.

Irlandzki dostawca wody zwrócił się też z prośbą do wielu zakładów, które w procesie produkcji używają wody spożywczej, aby wprowadziły oszczędności i uruchamiały tylko niezbędne procesy użytkowania wody.

Wg Irish Water, o ile sytuacja z niewielką ilością opadów będzie trwała jeszcze przez następny miesiąc, to już w czerwcu, możemy doczekać się wprowadzenia pierwszych ograniczeń w dostarczaniu jej do naszych domów.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Water

Polska-IE: Udostępnij...
Spada poparcie Irlan
Półoficjalne: Nie
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish