Uwaga, będzie zimno

Met Éireann w uspokajającym tonie mówi o znacznym ochłodzeniu, a i zaznacza, że w mediach społecznościowych odnaleziono już informacje o małej epoce lodowcowej, jaka tego wieczoru dotknąć ma Irlandię.

Meteorolodzy mówią jednak, że nic takiego nie będzie miało miejsca, więc dementują te doniesienia, chociaż nie wykluczają opadów śniegu z deszczem, śniegu i gradu. Te najbardziej niepokojące zjawiska atmosferyczne, czyli gradobicia, mogą pojawiać się okresowo w różnych częściach kraju, ale najbardziej intensywne mają być w Connacht i Ulsterze.

Również w tych dwóch hrabstwach można spodziewać się największego prawdopodobieństwa opadów śniegu z deszczem i samego śniegu.

Obecnie Met Éireann wydało komunikat o stanie pogody na najbliższe kilkadziesiąt godzin, a ten obowiązywać ma od niedzieli od godziny 18:00 do wtorku do godziny 15:00, a mówi o opadach śniegu i niskiej temperaturze. Met Éireann zaznacza, iż mogą być wprowadzone alerty pogodowe, jednak dopiero w chwili, kiedy zmienią się obecne warunki pogodowe.

Wg irlandzkich meteorologów, nadchodząca noc będzie dosyć zimna i w niektórych rejonach na termometrach możemy zobaczyć do -4 stopni Celsjusza.

Garda i AA Roadwatch informują kierowców, że drogi będą śliskie.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE
Gangi narkotykowe pr
Zieloni proponują u
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish