Utrzymanie ograniczeń jest prawie przesądzone

Na konferencji prasowej premiera, do społeczeństwa wysłany został przekaz, który mówi, iż nie ma pewności, czy 22 października, kraj doczeka się zniesienia kolejnych ograniczeń.

Jak powiedział premier Micheál Martin, że nie jest jego intencją, ani intencją rządu, aby wywoływać panikę, ale jest coraz mniej prawdopodobne, by w przyszłym tygodniu, obowiązujące ograniczenia były zniesione. Premier dodał, iż gabinet czeka teraz na porady, jakie wyda Komitet ds. Zdrowia Publicznego i na podstawie tej rekomendacji, opublikuje swoje zarządzenie.

Taoiseach Martin podkreślił, że ponury scenariusz pandemii może wkrótce wrócić, a 22 października, stanie się punktem zwrotnym znoszenia obostrzeń, bo te, nie dosyć, że będą utrzymane, to potencjalnie pojawią się nowe.

Słowa premiera potwierdzają członkowie ugrupowań koalicyjnych, czyli Fianna Fáil i Fine Gael, którzy już wcześniej twierdzili, że należy ponownie nałożyć na społeczeństwo więcej covidowych rygorów, by zabezpieczyć kraj przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a i ochronić służbę zdrowia przed całkowitym jej zablokowaniem przez pacjentów z Covid-19.

Wracając do słów samego premiera, ten powiedział również, iż nie może dać obecnie żadnych gwarancji ponownego otwarcia kraju, na poziomie wcześniej zapowiadanym, więc sama obietnica takich działań, jaka złożona była wcześniej, może nie doczekać się realizacji.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Jeszcze pół roku z
Nowe dane pokazują,