Ustawa o przystępnych cenach doprowadzi do marginalizacji osób otrzymujących płatności HAP

Przemawiając po pierwszym etapie kontroli przedlegislacyjnej w Komisji Mieszkalnictwa senator Partii Pracy Rebecca Moynihan, wezwała ministra do sprecyzowania, w jaki sposób propozycje ustawy o przystępnych cenach są zgodne z ustawą o równym statusie?

W ramach programu „Affordable Housing Bill” rząd proponuje marginalizowanie osób otrzymujących płatności HAP poprzez wyłączenie ich z kosztów najmu.

Senator Moynihan:

– Minister musi potwierdzić, w jaki sposób wykluczenie osób, które są obecnie na HAP z proponowanego planu wynajmu, zgodne jest z ustawą o równym statusie. Bo propozycja, umożliwili właścicielom odmowę wynajmowania mieszkań osobom otrzymującym HAP, gdyż teraz, proponują to właśnie zrobić. Jest oczywiste, że jest to dyskryminujące dla wielu osób o niskich i średnich dochodach, które muszą skorzystać z programu HAP. Osoby te, są w sektorze wynajmu prywatnego o wysokim czynszu i niskim poziomie bezpieczeństwa, ale ponieważ otrzymują wsparcie dochodu, proponuje się, aby zostali wykluczeni z programu, który ma na celu zapewnienie długoterminowego, bezpiecznego i niedrogiego wynajmu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Wraca ciepło i opad
Potrzebne są pilne
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian