Urządzenia Amazona mogły ulegać samozapłonowi

Amazon skontaktował się z nabywcami Ring Video Doorbell, upewniając się, że otrzymali oni zaktualizowaną instrukcję obsługi. Nieprawidłowo montowane urządzenia miały być przyczyną pożarów. Według koncernu klienci nie muszą zwracać nabytych dzwonków.

Według wcześniejszych doniesień mediów branżowych w razie instalacji z wykorzystaniem niewłaściwych śrub dzwonki Amazona mogły ulegać samozapłonowi prowadzącemu do poparzeń lub pożarów. Serwis Ars Technica odnotował, że ze względu na stwierdzone zagrożenie w Ameryce Północnej producent wycofał z rynku niemal 350 tys. dzwonków Ring Video Doorbell drugiej generacji.

„Bezpieczeństwo naszych klientów jest dla nas najwyższym priorytetem. Skontaktowaliśmy się z klientami, którzy zakupili produkt Ring Video Doorbell (2. generacji), aby upewnić się, że otrzymali oni zaktualizowaną instrukcję obsługi i postępują zgodnie z jej wytycznymi podczas instalacji urządzenia. Klienci nie muszą zwracać swoich urządzeń” – przekazało PAP biuro prasowe Amazona w nawiązaniu do sprawy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Do samozapłonu dzwonków Ring miało dochodzić w przypadku wykorzystania w ich montażu do drzwi innych śrub, niż wskazane w instrukcji producenta. Zwarcie powodowało stykanie się metalu wewnątrz dzwonka z przewodami. Według serwisu AT nie stwierdzono takich przypadków w urządzeniach, które zostały zainstalowane z wykorzystaniem dołączonych do nich, odpowiednio zabezpieczonych materiałów.

Amerykańska komisja ds. bezpieczeństwa produktów konsumenckich do tej pory poinformowała o 85 zgłoszonych samozapłonach. W każdym z nich dzwonki Ring były zainstalowane z wykorzystaniem nieprawidłowych śrub. W 23 przypadkach doszło do pomniejszych strat materialnych.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Ars Technica podaje, że model dzwonka Ring, który jest obciążony wadą prowadzącą do samozapłonu w przypadku instalacji z wykorzystaniem innych śrub niż dołączone przez producenta, to 5UM5E5.

Polska-IE: Udostępnij
Ulga po odejściu ko
Cejrowski o sytuacji
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian