Uruchamianie handlu detalicznego oznacza otwarcie sklepów przemysłowych

Rząd zastanawiając się, jak w rozsądny sposób zluzować zasady blokady kraju uważa, że niektóre sklepy, uznane zostaną za niezbędne, by można było je otworzyć.

Tak stanie się w przypadku placówek z narzędziami i dla majsterkowiczów, ale będzie obowiązywać  w nich zasada rotacji klientów, a w sklepie będzie mogła znajdować się jednocześnie ograniczona ilość osób. Podobnie będzie przypadku sklepów ze sprzętem AGD i TV, chociaż w tym przypadku, nie ma jeszcze pełnej rządowej zgody i dr Tony Holohan z Departamentu Zdrowia powiedział, iż nie jest pewne, czy te placówki zostaną uznane za niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kraju.

Z całą pewnością szybko zmiany decyzji o ponownym otwarciu nie powinny doczekać się salony samochodowe, chociaż i tutaj toczone są rozmowy, ale resort zdrowia uważa, że o ile działać mogłyby warsztaty samochodowe, to same salony sprzedaży już nie.

Sklepy z odzieżą i obuwiem także pozostaną zamknięte jeszcze przez jakiś czas, ale będą uruchamiane, o ile pierwsza faza odblokowywania kraju, nie przyniesie znaczącego wzrostu zachorowań na koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało też, iż konsumenci i sprzedawcy powinni być przygotowani na obowiązujący obecnie system, więc do sklepów wpuszczana będzie niewielka ilość osób, by zachować dystans społeczny.

Zapowiedzi nie należy traktować, jako łagodzenia przepisów ze skutkiem natychmiastowym, gdyż to dopiero projekt, a ten może wejść w fazę realizacji po 5 maja 2020 roku.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Helath

Polska-IE: Udostępnij...
Mieszanie w gabineta
Paliwa są teraz tan
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish