Uroczysta gala nagrody „Wnetowa Koniczynka”

13 lutego 2022 roku w Dublinie odbędzie się uroczystość wręczenia wyróżnień, przyznawanych przez kapitułę nagrody „Wnetowa Koniczynka”.

Idea nagrody narodziła się w Studiu 37 sieci Radia Wnet, a wyróżniane mają być osoby, które zaznaczyły się w pracy na rzecz polskiej diaspory w Irlandii, ale i w pracy, która przynosi korzyści wszystkim mieszkańcom Irlandii, niezależnie od narodowości.

W pierwszej edycji wyróżnienia otrzymają osoby i firmy, które znane są mieszkańcom wyspy, a dla wielu będzie to zaskoczeniem, bo wyróżnieni, do tej pory nie wiedzą, dlaczego w ogóle otrzymali zaproszenie na galę w dublińskim Domu Polskim, połączoną z koncertem Dildo Bagginsa, którego supportować będzie mieszkająca w Irlandii nasza śpiewająca rodaczka Dora Gola.

Kapituła wyróżnienia „Wnetowa Koniczynka, w składzie:

Przewodniczący – Krzysztof Skowroński – prezes Radia Wnet i Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Członkowie:

– Katarzyna Sudak

– Tomasz Wybranowski

– Bogdan Feręc

Przyznała w tej edycji 5 wyróżnień, a osoby nagrodzone, staną się jednocześnie członkami Kapituły i w latach kolejnych, również one będą mogły nadawać wyróżnienia.

Nagrody wyróżnionym wręczy Konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Irlandii pan Grzegorz Sala.

W marcu na antenie Radia Wnet w programie „Studio Dublin” ogłosimy nabór osób, firm i instytucji do kolejnej edycji wyróżnienia „Wnetowa Koniczynka”, a zgłoszenie będzie mógł przesłać każdy mieszkaniec Szmaragdowej Wyspy.

Wcześniej, relacja z koncertu, który, co jest wielce prawdopodobne, transmitowany będzie na żywo w Radiu Wnet, którego można słuchać także w Irlandii, za pośrednictwem TEGO linku, natomiast relacja pojawi się na portalu Polska-IE.

Tegoroczna edycja, nie jest dostępna dla szerokiej publiczności, a zaproszenia otrzymały osoby ze świata kultury, nauki, polityki i przedstawicie organizacji polonijnych oraz oficjalne delegacje reprezentujące Republikę Irlandii.

Bogdan Feręc

Studio 37 Radia Wnet

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Taoiseach powinien p
Protokół przejści
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська