Umowa jest ważna dla wszystkich

Poseł Fine Gael i jednocześnie rzecznik ds. europejskich Neale Richmond z zadowoleniem przyjął rozpoczęcie intensywnych negocjacji w sprawie Brexitu.

Trwające w Brukseli rozmowy dają nadzieję, że Brexit, nie będzie miał twardej formy i podkreślają, że umowa leży w interesie wszystkich, dodał poseł.

Neale Richmond:

– Brexit bez porozumienia byłby straszną ewentualnością dla Irlandii oraz całej UE, ale też dla Wielkiej Brytanii. Chociaż nie ma czegoś takiego jak dobry Brexit, dla nikogo, ważne jest, aby wszystkie strony pracowały do ​​ostatniej możliwej chwili, aby zapewnić jakąś formę umowy, co pozwoli ograniczyć ogólne szkody spowodowane wystąpieniem Brytyjczyków z UE. Dlatego cieszy nas, że nasz negocjator Michel Barnier i jego odpowiednik Lord Frost, nadal ciężko pracują nad porozumieniem i po wielu dniach intensywnych negocjacji w Londynie, rozmowy kontynuowane są w Brukseli. Jednak niezależnie od tego, co wyniknie z tego procesu, zmiany po 1 stycznia 2021 roku, mogą być znaczne. Dlatego ważne jest, aby każdy prowadzący swój biznes wszedł na www.gov.ie/brexit i sprawdził, jakie środki może podjąć w związku z odprawami celnymi i kontrolami. Proponowana umowa Brexitowa jest realistyczna, uwzględnia Irlandię i bardzo jasno określa priorytety UE, jeśli chodzi o równe szanse, zarządzanie i rybołówstwo. Mamy mało czasu, ale dalsze rozmowy w sprawie Brexitu są mile widziane.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Leo Varadkar ma odpo
Rząd chce liberaliz
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian