Ulster Bank obniża stopy procentowe kredytów hipotecznych

Kiedy w Irlandii pojawił się nowy pożyczkodawca hipoteczny i zaproponował klientom niższe stopy oprocentowania, rozpętał w kraju wojnę, która zaczyna przynosić efekty.

Banki, które do tej pory udzielały w Irlandii kredytów na zakup domu lub mieszkania, rozpoczęły przegląd możliwości obniżenia stóp procentowych, co w konsekwencji, będzie korzystne dla ich klientów. Avant Money rozpoczynając działalność na tym irlandzkim rynku, zaoferował stawki, które wprowadziły duże zamieszanie na rynku kredytów hipotecznych, a obecnie, kredytodawcy, zmuszeni zostali do zmiany oprocentowania.

W przypadku Ulster Bank spadną prawie wszystkie stopy oprocentowania kredytów hipotecznych, a część z nich, będzie najniższymi na rynku. Jednocześnie Ulster Bank zmieni swoją stałą stopę oprocentowania i ta, wynosić będzie od czwartku 2,2%, a co ważne, dotyczyć ma większej ilości kredytobiorców.

Co również ważne, Ulster Bank obniżył również minimalną kwotę pożyczki hipotecznej z 300 000 € do 250 000 €, a ogólny spadek stóp procentowych w tym banku wyniesie 0,35%.

Ulster Bank zapowiada też, że po wprowadzeniu nowych zasad, będzie miał najniższe stałe oprocentowanie kredytów hipotecznych dwu-, cztero-, i dziesięcioletnich, dla nowych klientów, którzy zdecydują się na kredyt w wysokości 80% wartości domu. Depozyt w przypadku kredytów cztero- i dziesięcioletnich wyniesie 10% wartości pożyczki, a obniżki doczeka się również pięcioletnia stała stopa oprocentowania.  

Z prostych wyliczeń banku wynika, że klient, który podpisze umowę na 25-letni kredyt hipoteczny na 250 000 €, dzięki zmiennej stopie procentowej w wysokości 4,5%, zaoszczędzi w Ulster Bank 300 € miesięcznie.

Więcej szczegółowych informacji na temat zmian w wysokości oprocentowania w tym banku, znajduje się na stronie internetowej Ulster Bank.

Bogdan Feręc

Źr: Ulster Bank

Polska-IE: Udostępnij
PUP przedłużony do
Sprzedawcy elektroni
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian