Ulga podatkowa dla wynajmujących mieszkania

Rosnące w siłę Sinn Féin coraz częściej zaczyna przedstawiać swoje warunki i propozycje na przyszłość, a tym razem mówi m.in. o zjednoczeniu Irlandii.

Mary Lou McDonald stwierdziła, iż zjednoczenie Irlandii, o ile ma się dokonać, powinno poprzedzone być referendum, a to powinno odbyć się w czasie najbliższych 5 lat. Jednocześnie liderka ugrupowania powiedział, że Sinn Féin może współtworzyć rząd koalicyjny z różnymi partiami, ale nie wejdzie do niego tylko po to, by tam być.

Mary Lou McDonald powiedziała również, iż jej partia może pomóc w rozwiązaniu kryzysu mieszkaniowego, a ten uda się rozwiązać, „dzięki Sinn Féin”. Szefowa partii próbowała także podczas swojego wystąpienia na konwencji Sinn Féin udowodnić, że z jej ugrupowaniem można i powinno się współpracować politycznie, gdyż proponuje się teraz całkiem inną politykę, niż było to kilka lat temu.

Sinn Féin dużo mówi ostatnio o czynszach i wie, jak zaradzić problemowi, a mieszkańcy mogliby odczuć pomoc państwową, o ile rząd, w domyśle koalicyjny z Sinn Féin, wprowadzi ulgę podatkową. W tym kontekście proponuje się obniżenie podatków dla osób wynajmujących mieszkania o 1500 € rocznie, co wyraźnie poprawi sytuację materialną najemców.

Na koniec Mary Lou McDonald powiedziała, że jej ugrupowanie gotowe jest już teraz podjąć negocjacje w sprawie współtworzenia rzędu i przyszłych rozwiązań, które dotyczyć będą całego kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Podziel się:

Stephen Fahey: Umbre
Status Żółty dla
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn