UE i UK intensyfikują rozmowy brexitowe

Przewodnicząca Komisji Europejskiej i premier Wielkiej Brytanii zapowiedzieli, iż zespoły negocjacyjne powinny zintensyfikować działania, by zniknęły luki w kluczowych kwestiach, a porozumienie zostało osiągnięte.

Dzisiaj w godzinach popołudniowych Ursula von der Leyen i Boris Johnson, wydali wspólne oświadczenie, a w tym pojawiło się zdanie, iż „waga porozumienia jest ogromna, jako podstawa dla strategicznych stosunków między Unią Europejską a Wielką Brytanią”. Pada w oświadczeniu również stwierdzenie, że negocjacje powinny dać możliwość porozumienia, „o ile jest to w ogóle możliwe”.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej i premier Zjednoczonego Królestwa wydali instrukcje swoim głównym negocjatorom, by pracowali z dużym zaangażowaniem, co powinno zakończyć się porozumieniem w kwestiach spornych, a i dodali, iż osobiście nadzorować będą proces negocjacji.

Do ostatecznego zakończenia członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej pozostało już tylko 100 dni, więc czasu na rozwiązanie problemów, jest bardzo mało, ale oświadczenia Ursuli von der Leyen i Borisa Johnsona, ponownie dają nadzieję, że Brexit, może odbyć się w łagodnej formie.

Bogdan Feręc

Źr: BBC/UE Press Office

Polska-IE: Udostępnij
MECZE REPREZENTACJI
Trzy żółte ostrze
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian