Udany sezon wakacyjny 2021

Irlandzkie władze prawdopodobnie nie zdecydują się, aby na okres letni uwolnić podróże międzynarodowe, które nie są zaliczone do kategorii niezbędnych, co oznacza, że urlop, trzeba będzie spędzić na wyspie.

To jednak może być problem, bo wyprzedzając decyzje rządu, wielu mieszkańców kraju, zabezpieczyło się przed taką ewentualnością i zaczęło rezerwować hotele oraz pensjonaty. Jak łatwo się domyślić, zainteresowanie lokalnymi miejscami wypoczynku jest duże, a nawet przerosło oczekiwania właścicieli tych miejsc. Obecnie, trudno już jest znaleźć kwaterę w pensjonacie, który znajduje się w popularnej wśród wczasowiczów miejscowości, a i hotele informują, że rezerwacje na lipiec i sierpień tego roku, są już właściwie zamknięte.

Trochę wolnych miejsc zostało jeszcze na czerwiec tego roku, a i raczej swobodnie znajdzie się pokój we wrześniu, chociaż i te miesiące, mogą chwalić się całkiem dużym zainteresowaniem klientów.

Oczywiście nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie wyglądać będzie kwestia podróżowania po Irlandii w miesiącach letnich, ale wszyscy spodziewają się, że rząd, nie okaże się zbyt stanowczy w tej sprawie i da nam odetchnąć poza własnym domem.

Jak wynika z informacji przekazanych przez organizacje turystyczne, w lipcu i sierpniu, zarezerwowane są również miejsca na polach namiotowych i dla przyczep kempingowych, co oznacza, że mieszkańcy Irlandii, spędzą letnie miesiące na wyspie.

Niestety wiele osób spóźniło się z wakacyjną decyzją i albo zmuszeni będą do plażowania w mieście, albo…

Załatwią sobie niezbędny dokument, uprawniający do niezbędnej zagranicznej podróży. To jednak jest niebezpieczne z pewnych względów, bo po powrocie na wyspę, mogą spotkać się z nakazem pozostawania na dwutygodniowej kwarantannie i o ile nie w hotelowym pokoju, to pod nadzorem policji, która odwiedzać ich będzie codziennie w domu. Jak informowało wcześniej Ministerstwo Sprawiedliwości, zarówno przepisy, jak i rozporządzenia, są już w tej sprawie gotowe, a czekają na zatwierdzenie przez parlament. Ten z kolei, zajmie się nimi pod koniec tego tygodnia, co usankcjonuje w równym stopniu „czerwoną listę”, jak i domowe kontrole osób na obowiązkowej kwarantannie, które prowadzić będzie Garda.  

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Senator chce szersze
Konferencja naukowa
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian