Uczniowie wrócą do szkół 12 kwietnia

Departament Edukacji poinformował dzisiaj, że wszyscy uczniowie, wrócą do szkół zgodnie z planem, więc stanie się to 12 kwietnia.

Wtedy w salach lekcyjnych pojawią się uczniowie wszystkich szkół, ponieważ Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego, nie wiąże zwiększonej ilości zakażeń wśród dzieci i młodzieży młodszej z ich bezpośrednim przebywaniem w placówkach edukacyjnych.

NPHET uważa jednocześnie, że niesprawiedliwe byłoby, gdyby uznać pobyt w szkole, głównie dzieci ze szkół podstawowych i uczniów klas wyższych, za powód wzrostu ilości zakażeń. W tym zakresie, co zauważył profesor Philip Nolan, trzeba pamiętać, że od chwili rozpoczęcia powrotu uczniów do szkół, zaczęto robić więcej testów dzieciom szkolnym, co zwiększyło ilość pozytywnych wyników.

Profesor Philip Nolan:

– Z przedstawionych przeze mnie danych wynika, że ​​liczba przypadków wykrywanych dzisiaj jest o 40% do 60% wyższa niż liczba przypadków wykrytych 1 lutego i będzie to okres, zanim będziemy w stanie dokładnie zrozumieć, dlaczego teraz wykrywamy więcej przypadków. Czy rzeczywiście jest więcej transmisji wśród dzieci, czy też jest to mieszanka większej liczby transmisji wśród dzieci i większej liczby testów przeprowadzanych na tych dzieciach z powodu odpowiednio wysokiego poziomu czujności? O tym powinniśmy przekonać się w niedługim czasie.

Departament Edukacji wsparty słowami Zespołu ds. Zdrowia Publicznego i profesora Nolana uznał, że uczniowie, powinni wrócić do nauki stacjonarnej, co będzie dla nich z korzyścią, gdyż odnowią więzi społeczne, a i proces edukacji będzie na innym poziomie.

Bogdan Feręc

Źr: NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij
Studio Dublin – 26
MINISTER MARIUSZ KAM
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian