Uczniowie w maseczkach

Ministerstwo Edukacji szuka rozwiązań, które pozwolą na bezpieczny powrót uczniów do szkół, a tym razem pomysł może zaskoczyć część ich rodziców.

Minister edukacji Joe McHugh utrzymuje, że szkoły w Irlandii zostaną otwarte w nowym roku szkolnym normalnie, ale wyszedł też naprzeciw żądaniom nauczycielskich central związkowych i zaproponował środki, które mają zmniejszyć ryzyko zakażeń. Wcześniej mówiło się o utrzymaniu dystansu społecznego w szkołach, co z kolei nastręczało wielu problemów, bo nie wszyscy uczniowie, mogliby wrócić do swoich klas.

Teraz mówi się o innych środkach bezpieczeństwa zdrowotnego i zasada 2-metrowego odstępu może w przypadku uczniów zostać zniesiona, ale nie obędzie się bez wprowadzenia innych obostrzeń.

Chodzi o to, że o ile w szkołach nie będzie obowiązywał 2-metrowy dystans społeczny, a co ciekawe, może on zniknąć całkowicie, to uczniowie będą mieli obowiązek używania sprzętu ochrony osobistej i to przez cały czas, w którym przebywać będą w szkłach.

Takie rozwiązanie wg Ministerstwa Edukacji ograniczy ryzyko zakażeń, więc będzie rozwiązaniem, które umożliwi powrót do szkół wszystkim uczniom.

Minister McHugh zaproponował takie rozwiązanie na wczorajszym posiedzeniu irlandzkiego parlamentu, a spotkało się ono z ciepłym przyjęciem. Nie ma jeszcze w tym zakresie oficjalnej opinii związków, reprezentujących nauczycieli, ale wydaje się, że to rozwiązanie może przypaść im do gustu.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Education/The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Zły kierunek wsparc
Sektor lotniczy zwal
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish