Uczniowie doczekają się dodatkowych ferii zimowych?

To wielce prawdopodobne, chociaż rząd, nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie, jednak padły takie zapowiedzi, a mogą zbyć spełnione.

Wg źródeł rządowych, ferie zimowe w Irlandii, mogłyby „wydłużyć” się o jeden tydzień, co zabezpieczy dzieci przed wpływem koronawirusa, a jednocześnie ograniczy możliwość transmisji z uczniów na osoby starsze. Przerwa miałaby obowiązywać jeszcze w tym roku, więc rozpocząć się 26 października i trwać do 30 października, a uważana być za ferie zimowe.

Taki krok zabezpieczy wiele osób, przed rosnącym zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, a jednocześnie będzie dla uczniów i nauczycieli wytchnieniem od dosyć ostrych zasad, jakie w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego obowiązują w szkołach. 

Zwolennikiem tego pomysłu jest minister zdrowia Stephen Donnelly, który uważa, że tygodniowa przerwa w nauce, pomoże chociaż trochę ograniczyć wzrost przypadków zakażeń w Irlandii.

*

W tyle głowy należy mieć jeszcze jeden powód, z jakiego proponuje się dodatkowe ferie, a chodzi oczywiście o Halloween, więc odpowiedzialność za organizowanie tradycyjnych zabaw, przeniesiona zostanie na rodziców, uwalniając z tego obowiązku nauczycieli, którzy w szkołach, mogliby mieć problemy z powstrzymaniem uczniów od świętowania.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Mirror

Polska-IE: Udostępnij
Ile straci irlandzka
Szpitale zaczynają
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian