Uczelnie chcą powrotu do pełnych studiów stacjonarnych

Rzeczniczka Labour Party ds. edukacji wyższej Annie Hoey zażądała, aby minister szkolnictwa wyższego i dalszego Simon Harris podjął działania i zagwarantował, że opcje uczenia się na odległość staną się stałym elementem naszego systemu edukacji.

Rozmowa pojawiła się po wiadomości, że uczelnie aktywnie wysyłają e-maile do studentów, aby potwierdzić, że w następnym roku akademickim powrócą do nauczania w pełni osobiście.

Senator Hoey powiedziała:

– Korzyści, jakich doświadczają niepełnosprawni uczniowie, rodzice i opiekunowie w zdalnym dostępie do edukacji, muszą stać się trwałym elementem naszego systemu edukacji w przyszłości. Ogólny powrót do całkowicie osobistego nauczania, bez możliwości nagrywania lub zdalnego dostępu do wykładów, jest w dużej mierze niekorzystny dla osób niepełnosprawnych. Nie możemy na to pozwolić. Uważamy, że tych zdobyczy w dostępie do edukacji nie można dopuścić do tego, aby studenci wracali na salę wykładową. Zwrot do nauki online dał wielu osobom, takim jak niepełnosprawni uczniowie, rodzice i opiekunowie, możliwość powrotu do edukacji i pełnego uczestnictwa w niej w sposób, który wcześniej nie był możliwy. Chociaż może to wymagać dodatkowych funduszy na role dydaktyczne, nowych technologii i lepszych obiektów zarówno na terenie kampusu, jak i poza nim, nie powinno to być powodem, aby tego nie robić. Studenci w całym kraju domagają się, aby minister podjął działania i zapewnił w przyszłości wszystkim studentom sprawiedliwy i równy dostęp do edukacji dalszej i wyższej w całej Irlandii.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin zgłosi w
Tomasz Szustek: Klif
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська