Uchodźcy z Ukrainy mogą liczyć na ulgowe traktowanie

Do walki z reżimem Putina włączają się wszyscy, bo irlandzki rząd, który zezwolił na ułatwienia w zatrudnianiu uchodźców wojennych z Ukrainy, ale też przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Aktualnie w Irlandii przebywa już ok. 10 000 osób, które uciekły z ostrzeliwanej w bandycki sposób przez Rosję Ukrainy, a właśnie dla nich powstał specjalny serwis, który oferuje towary i usługi, po obniżonych cenach. Uchodźcy mogą więc liczyć na darmowe przestrzenie coworkingowe, darmowe lub z obniżoną ceną zajęcia jogi i tańszą kawę.

To oczywiście tylko przykłady, które można mnożyć, gdyż strona internetowa Pryvit.ie oferuje znacznie więcej.

Za pośrednictwem nowej strony internetowej skierowano do ukraińskich uchodźców oferty, z których można już teraz korzystać, a swoje propozycje mogą zamieszczać tam właściciele firm, zakładów pracy, osoby prywatne i ludzie dobrego serca.

To odpowiedź na reakcje irlandzkiej społeczności, która do tej pory, działała w sposób nieskoordynowany, a utworzona właśnie strona, pomoże w praktyczny sposób łączyć osoby mogące pomóc z tymi, którzy takiej pomocy oczekują. Będzie to też pomoc w zaaklimatyzowaniu się na wyspie, więc stanie się wyraźnym wsparciem dla Ukraińców, którzy musieli uciekać ze swojego kraju przed wojną.

Aktualnie na stronie Pryvit.ie zarejestrowanych jest niewiele firm i usług, ale twórcy tego systemu otrzymują coraz więcej zapytań, więc wkrótce, czego spodziewają się jej właściciele, strona zyska na popularności.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia – „nie
Rząd nie pomoże