Ubranka to też rzeczy niezbędne?

Potrzebne jest rozsądne podejście rządu, aby rodzice mogli kupić niezbędną odzież dla dzieci, powiedziała jedna z posłanek opozycji.

A Teachta Dála z Sinn Féin, reprezentująca Dublin Bay North Denise Mitchell wezwał rząd do zniesienia nonsensownego zakazu sprzedaży podstawowej odzieży dziecięcej.

Przemawiając w tej sprawie, Mitchell powiedziała:

– Chociaż niektórzy mogą kupować podstawowe ubrania online, w rzeczywistości jest to poza zasięgiem wielu rodzin o niskich dochodach. Rząd nie może po prostu ignorować potrzeb tych rodzin – takie postępowanie grozi osłabieniem poparcia społecznego dla niezbędnych ograniczeń. Napisałam w tej sprawie do NPHET z prośbą, o wyjaśnienie powodów stojących za obecnym podejściem do sprzedaży ubrań dla dzieci. Zbliżamy się do zimy, a rodzice muszą mieć możliwość odpowiedniego ubrania swoich dzieci. Zamiast tego, opinia publiczna ponownie drapała się po głowach, słysząc bezsensowne wiadomości od rządu z twierdzeniami ministra Damiena Englisha, że „ubrania nie są niezbędne”. Takie stwierdzenie zachęca do drwin, ale teraz najważniejsze jest, aby rząd zdał sobie sprawę z ich błędu i zajął się naprawą całej sytuacji i frustracją rodziców. Potrzebujemy zdrowego rozsądku, który pozwoli rodzicom kupować niezbędną odzież dla niemowląt i dzieci bez otwierania sklepów. Tam, gdzie rodzic musi kupić śpioszki, sweterek, skarpetki lub bieliznę dla swoich dzieci, sklepy powinny mieć możliwość sprzedaży bezpośredniej takich niezbędnych artykułów, bez konieczności oglądania na półkach.

*

Po interwencji posłanki Sinn Féin, rząd potwierdził, że możliwa jest w niektórych przypadkach sprzedaż „Click & Collect”, ale sprzedawca zobowiązany jest do przestrzegania wszelkich ograniczeń.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij
Sytuacja zaczęła s
Rząd wydał prawie
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian