Ubezpieczyciele wciąż są bezkarni. Biorą, ile chcą!

W najbliższych tygodniach duża grupa mieszkańców Irlandii, zmuszona będzie do odnowienia swoich polis zdrowotnych, ale spotka ich niemiła niespodzianka.

Ubezpieczyciele podjęli decyzję o podniesieniu cen większości składek ubezpieczenia zdrowotnego, co oznacza, że polisy, ponownie będą droższe. Odnowienie tego samego planu kosztować może czteroosobową rodzinę o 160 €, więcej, ale to nie wszystko, co zdrożeje w kolejnym roku ubezpieczeniowym.

Więcej zapłacić trzeba będzie również za najbardziej rozbudowane, więc już teraz najdroższe plany ubezpieczeniowe, a to oznacza, że niektóre osoby, zapłacą dodatkowo 266 € rocznie. Dotyczy to przede wszystkim osób starszych, bo to one wybierają plany z dużą ilością usług medycznych.

Co ważne, agenci ubezpieczeniowi otrzymali wytyczne, aby proponować swoim klientom droższe pakiety ubezpieczeń, a w niektórych przypadkach, może stać się też tak, że dotychczasowy plan zostanie odrzucony i klient ubezpieczalni, o ile nadal chciałby korzystać z „ochrony” ubezpieczyciela, zmuszony zostanie do wykupienia opcji znacznie droższej.

Ogółem zbliżająca się podwyżka, która jak zwykle tłumaczona jest wysokimi kosztami obsługi roszczeń, dotknie ponad miliona klientów różnych ubezpieczycieli.

*

Stanie się tak pomimo sprzeciwu wielu ugrupowań politycznych, które żądały od gabinetu wprowadzenia szybkich zmian w prawie ubezpieczeniowym, ale rząd, wciąż pracuje nad nowelizacją ustawy o ubezpieczeniach, w tym komunikacyjnych i zdrowotnych. W związku z zaistniałą sytuacją – drogie ubezpieczenia, jedne z najdroższych w Europie, w przyszłym roku, dodatkowo drenować będą kieszenie ubezpieczonych, a zyskają wyłącznie firmy ubezpieczeniowe, które z roku na rok, notują coraz wyższe zyski.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian