Ubezpieczyciele powinni obniżyć składki ubezpieczeń komunikacyjnych

Wg AA Ireland w czasie, kiedy na drogach nie ma większości samochodów, spadło w sposób znaczący zagrożenie wypadkami, więc firmy, które zajmują się ubezpieczeniami komunikacyjnymi, te powinni obniżyć.

AA Ireland twierdzi, że wielu kierowców znalazło się obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej, a ubezpieczenie komunikacyjne w okresie pandemii wirusa Covid-19, jest dla nich dużym obciążeniem. Dlatego organizacja jest zdania, że ubezpieczenia komunikacyjne na czas blokady i obowiązywania ograniczeń w poruszaniu się, powinny być znacznie obniżone.

Większość kierowców od kilku tygodni nie korzysta ze swoich samochodów, przekonuje AA, czyli te stoją pod domami, a w konsekwencji, opłaty ubezpieczeń komunikacyjnych, wnoszone są za parkowanie.

W takim przypadku ubezpieczyciele powinni rozważyć możliwość obniżenia stawek ubezpieczeń komunikacyjnych, albo ich zawieszenia, o ile kierujący udowodni, że nie korzystał z samochodu przez określony czas.

Dyrektor ds. Konsumenckich w AA Ireland Conor Faughnan powiedział:

– Nic teraz nie jest łatwe, ale nie możemy pozwolić, aby zwykły kierowca znalazł się na końcu łańcucha pokarmowego ubezpieczycieli. Chcemy, aby firmy ubezpieczeniowe patrzyły bardziej bezpośrednio na to, jak mogą teraz pomóc konsumentom. Wiem, że ubezpieczyciele przyglądają się takim rozwiązaniom, a AA współpracuje z wieloma bezpośrednio, ale muszą zrobić więcej. Muszą też rozważyć zwroty lub obniżki składek. Chcąc być szczerym, zmuszony jestem dodać, że powinni robić to uważniej i szybciej.

Bogdan Feręc

Źr/Zdj: AA Ireland

Polska-IE: Udostępnij...
Ryanair i Aer Lingus
Decyzja o przebadani
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish