Ubezpieczyciele mają kolosalne zyski. Twierdzą inaczej. To nadużycie

Do tej pory ubezpieczyciele w Irlandii tłumaczyli, że ich koszty rosną, więc muszą podnosić stawki ubezpieczeń, ale jak się okazuje, zarówno firmy zajmujące się ubezpieczaniem samochodów, jak i domów oraz oferujące ubezpieczenia firm, notują kolosalne zyski.

Pomimo kryzysu ubezpieczeniowego, ubezpieczyciele mogą się wyłącznie cieszyć, bo aż 17 firm ubezpieczeniowych w kraju, ma rosnące zyski, a te ogółem wyniosły o ponad 1300 procent. Łączne zyski za 2017 rok zamknęły się kwotą 227 mln €, natomiast w roku 2016, był to wzrost o 16 mln €.

Nie inaczej było w latach wcześniejszych, bo dane za okres 2013 – 2016 mówią, że składki ubezpieczeń komunikacyjnych podniosły się o 70%, chociaż wypłaty odszkodowań obniżyły się o prawie 50%.

Duża część zysków, aby mówić ściśle, pochodziła z zysków inwestycyjnych, jednak w tym przypadku inwestowano pieniądze z zysków, a kupowano najczęściej obligacje i aktywa majątkowe. Nie mniej jednak, ubezpieczyciele cały czas zarabiają i raczej nieuprawnione jest stwierdzenie, że muszą ograniczyć straty, a jedynym na to sposobem jest podniesienie składek.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Podziel się:

Równość płci w I
Dáil – wesołe mi
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn