U Zielonych bez zmian

Partia Zielonych przeprowadziła wewnętrzne wybory na nowego lidera ugrupowania, a w tych udział brało dwoje kandydatów.

Pierwszym był urzędujący szef partii, czyli Eamon Ryan, a jego rywalką stała się wiceprzewodnicząca ugrupowania Catherine Martin. Co zastanawiające, z ponad 3000 kart do głosowania, wypełnionych zostało tylko 1940, ale i to, pozwoliło zachować Ryanowi dotychczasowe stanowisko.

Po przeliczeniu wszystkich głosów okazało się, iż lider Partii Zielonych otrzymał 994 głosy poparcia, natomiast wiceprzewodnicząca 946 głosów. Tym samym Eamon Ryan wygrał 48 głosami, czyli pozostanie szefem Zielonych przez kolejne pięć lat.

Wcześniej mówiło się, że o ile Ryan utrzyma się na stanowisku, bo pewności nie było, to stanie się tak, niewielką przewagą, a z danych wynika, iż stosunek głosów był istotny, w porównaniu do ilości głosujących.

Po ogłoszeniu wyników wyborów Eamon Ryan powiedział, iż jest zadowolony z ponownego wyboru go na stanowisko szefa partii, więc ma to być potwierdzeniem jego wysokiej pozycji w ugrupowaniu. Gratulacje wyboru złożyła Ryanowi jego kontrkandydatka Catherine Martin, która nadal pełnić będzie funkcję wiceszefowej Partii Zielonych.

Bogdan Feręc

Źr: Green Party

Polska-IE: Udostępnij...
Szkoły dostaną dod
Minister obawia się
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish