Tysiące osób może stracić pracę

Decyzja rządu o dołożeniu decyzji zezwalającej na uruchomienie „mostów powietrznych” może mieć katastrofalne skutki dla sektora turystycznego, ostrzega Stowarzyszenie Operatorów Turystycznych.

Ruth Andrews dyrektor naczelna ITOA (Stowarzyszenia Operatorów Turystycznych) i przewodnicząca ITIC (Irlandzkiej Konfederacji Przemysłu Turystycznego) stwierdziła, że sektor turystyczny znalazł się w obliczu „katastrofalnej sytuacji”, jednak pomocą dla branży będzie szybkie wprowadzenie „mostów powietrznych”. Wg Andrews potrzebne jest szybkie działanie rządu, aby wesprzeć sektor turystyczny i zachować miejsca pracy.

Ruth Andrews:

– Przemysł będzie rozczarowany opóźnieniem wprowadzenia zielonej listy krajów, do których będzie można jeździć, i z których wracać bez obowiązkowej kwarantanny. Potrzebujemy teraz bardziej niż kiedykolwiek jasności i pewności. Bez tych dwóch rzeczy w branży pozostało bardzo mało zaufania – szczególnie po stronie turystyki przyjazdowej. Patrzę na firmy, które teraz patrzą na zdewastowany bilans – 95% ich działalności zostało odwołane z powodu COVID-19. Chociaż wszyscy mają całkowitą jasność, musimy znaleźć sposób na bezpieczną koegzystencję z tym wirusem, a zdrowie publiczne jest priorytetem. Mówimy o przedsiębiorstwach zależnych wyłącznie od międzynarodowej turystyki eksportowej. Chcielibyśmy mieć do czynienia tylko z krajami, które faktycznie mają podobne podejście do choroby, którą mamy. Gdybyśmy spojrzeli na naszych niemieckich lub francuskich partnerów obsługujących trasy… mamy pewien potencjał odzyskania niewielkiej części tego biznesu, ale teraz na nas patrzą i mają ludzi, którzy nadal są zainteresowani przyjazdem na wakacje do Irlandii… ich największym problemem jest to, że nie możemy dać im żadnej pewności. Patrzymy na katastrofalną sytuację w turystyce, chyba że uzyskamy pewien poziom mostu powietrznego i bezpieczne protokoły w całej Europie, w które możemy się zaangażować. Spójrz na wszystkich przewodników, którzy nie mają pracy… spójrz na działalność trenerską, w której jeszcze nie jeździł żaden autobus w tym sezonie… spójrz na działalność wynajmu samochodów… spójrz na wszystkich dostawców usług.

Z tego wynika też jeszcze jeden problem, ponieważ problemy branży turystycznej, spowodują utratę tysięcy miejsc pracy, a to przyniesie straty również dla budżetu państwa.

Bogdan Feręc

Źr: ITOA/NewsTalk

Polska-IE: Udostępnij...
Nienawiść wpojona,
Toksyny w żywności
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish