Tysiące dzieci nie będą mogły uczyć się online

Billy Kelleher, poseł do Parlamentu Europejskiego z Fianna Fail ostrzega, że ​​tysiące dzieci są narażone na ryzyko utraty podstawowych usług edukacyjnych z powodu kiepskiej i słabej łączności szerokopasmowej w ich społecznościach.


Irlandzki poseł Parlamentu Europejskiego skomentował sprawę, kiedy okazało się, że szkoły zakończą się nauczaniem w domu, uzupełnionym o zajęcia cyfrowe, które staną się normą w najbliższych tygodniach.

Billy Kelleher:

– Wraz z decyzją o zamknięciu szkół, aby uniknąć masowego przemieszczania się ludzi, rodzice będą teraz musieli przejąć inicjatywę w nauczaniu swoich dzieci w domu. Słyszymy o wielu dobrych inicjatywach mających na celu wspieranie tego uczenia się online, takich jak potencjalne wznowienie portalu edukacyjnego RTÉ lub poprzez wideokonferencje z nauczycielami. Jednak w przypadku dzieci z obszarów, w których dostęp szerokopasmowy jest słaby lub w ogóle go nie ma, bardzo się martwię, że stracą one dostęp do tych niezbędnych usług. Ponadto w tym kraju wciąż są tysiące domów, dla których dostęp szerokopasmowy to wysoki koszt. Należy wdrożyć mechanizmy, które zapewnią, że o tych młodych ludziach nie zapomni się, a ich edukacja będzie kontynuowana w jak największym stopniu. Pandemia Covid 19 uwydatniła braki naszego kraju, jeśli chodzi o łączność i dostęp szerokopasmowy. Niezależnie od tego, czy chodzi o pracę w domu, czy o nauczanie dzieci w domu, istnieją poważne luki w dostępie szerokopasmowym, zwłaszcza na obszarach wiejskich w Irlandii. Musimy podwoić nasze wysiłki, aby jak najszybciej wdrożyć Krajowy Plan Szerokopasmowy. Dostęp do łączy szerokopasmowych nie jest luksusem, jest absolutną koniecznością w dzisiejszych czasach.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Billy Kelleher MEP

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Fala dymisji w Biał
Rząd skróci godzin
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian