Tych klientów nie obsługujemy

Wczoraj otworzyły się puby w całym kraju, nie licząc tych z Dublina, gdzie podniesiono poziom koronawirusowych ograniczeń.

Właściciele lokali byli z jednej strony szczęśliwi, a z drugiej pełni obaw, czy w ogóle przetrwają na rynku, jaki będzie rozwój covidowych wypadków, a i czy będą mogli działać, skoro mówi się o wzrostach zakażeń. Niemniej jednak – znacznie podniósł się poziom zadowolenia wśród właścicieli pubów, chociaż duża część z nich zapowiedziała, że ściśle przestrzegać będzie zaleceń zdrowotnych, czyli nadzorować swoich klientów.

Prawie 70% pytanych w ankiecie właścicieli pubów powiedziało, że w ich lokalach, zasady bezpieczeństwa zdrowotnego, postawione zostały na pierwszym miejscu, więc wprowadzono dystans społeczny, ilość osób wewnątrz barów będzie ograniczona, a klientom przypominane będą zasady, jakie obecnie obowiązują. 32% badanych bez zbytniego entuzjazmu wprowadziło zasady i ograniczenia, ale dodają, że przepisy będą szanowane.

W tej grupie, czyli właścicieli pubów są też ci z powiatów i hrabstw ościennych Dublina, a ich głos odbił się szerokim echem a mieście stołecznym. Jak się okazuje, po wprowadzeniu w hrabstwie Dublin trzeciego poziomu ograniczeń, na forach internetowych, pojawiły się informacje, które miały zebrać bywalców pubów, a ci, mimo zakazu, opuścić hrabstwo, by udać się do baru, w innym powiecie.

Internet obserwowała irlandzka policja i zapowiedziała weekendowe działania, które ukierunkowane zostaną na osoby, chcące oddać się ich ulubionemu zajęciu, czyli imprezowaniu w pubie.

Kadr z filmu: „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”

Cios idzie z jeszcze jednego kierunku, gdyż wielu właścicieli pubów z powiatów okalających Dublin zapowiedziało, że nie będzie obsługiwać osób z hrabstwa Dublin.

Zarówno władze kraju, jak i Garda oraz właściciele pubów, mają nadzieję, że nie będzie dochodzić do takich sytuacji i mieszkańcy aglomeracji dublińskiej, dostosują się do zaleceń, więc pozostaną w granicach hrabstwa, a na otwarcie tamtejszych pubów, poczekają przez kolejne trzy tygodnie.

Bogdan Feręc

Źr. Gł.: The Times

Polska-IE: Udostępnij
Dzienne przypadki za
Niepokojące sceny w
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian