Twitter wprowadzi ograniczenia

Właściciel Twittera poinformował na swoim koncie, że kierowane przez niego medium, wprowadzi pewne ograniczenia, a to będzie miało wpływ na wszystkich użytkowników.

Wg Elona Muska, użytkownicy Twittera nie muszą mieć nieograniczonego dostępu do wysyłanych codziennie twittów, więc będzie się je reglamentować. Zweryfikowani użytkownicy, codziennie będą mogli przejrzeć 6000 wpisów, natomiast ci niezweryfikowani 600. W swojej wypowiedzi Musk podkreślił, że wszystko dzieje się po to, by ograniczyć „ekstremalny wzrost” zbierania danych o użytkownikach, a także powstrzymać manipulację systemem.

To zadam pytanie, czy nie jest to już samo w sobie manipulacją? Czy poprzez ograniczenie mi dostępu do 600 twittów dziennie, nie jest to cenzurą treści, jakie będą do niezweryfikowanego użytkownika docierać?

Jeszcze gorzej będzie w przypadku nowych niezweryfikowanych kont, bo taki użytkownik będzie miał możliwość przeglądania każdego dnia zaledwie 300 wpisów. Musk dodał, że to tylko czasowe ograniczenie, gdyż następnie dostępność zacznie wzrastać i zweryfikowani uzyskają dostęp do 8000 twittów, niezweryfikowani do 800 postów, a nowi niezweryfikowani do 400 wpisów dziennie.

Twitter wymagać też będzie posiadania na swojej platformie konta, aby w ogóle można było zobaczyć tam cokolwiek, więc nikt z zewnątrz, bez podania swoich danych przy rejestracji, nie będzie mógł stać się członkiem tej społeczności.

Działanie ma jakoby ograniczyć zbieranie danych przez firmy i organizacje, co Elon Musk nazwał „tymczasowym środkiem nadzwyczajnym”, jednak nie powiedział dokładnie, kiedy wejdzie w życie, ani kiedy zostanie zniesione.

Jak już wcześniej mówił Elon Musk, jego sprzeciw budzi zbierania danych o użytkownikach Twittera przez firmy zajmujące się tworzeniem sztucznej inteligencji, więc OpenAI oraz ChatGPT, które następnie wykorzystywane są do tworzenia modeli społecznych w mediach społecznościowych.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by Alexander Shatov on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Obawy wyciszyły nas
Supermarkety obniża