Turystyka długo odczuwać będzie pandemię

Dzisiaj przed posłami i senatorami z Komisji ds. Turystyki pojawią się władze Tourism Ireland i Fáilte Ireland, którzy przedstawią problemy irlandzkiego sektora turystycznego.

Tourism Ireland i Fáilte Ireland przedstawią dane, które pokażą, jak głęboko dotknięta została pandemią branża turystyczna w kraju, ale naświetlą też sytuację wychodzenia z kryzysu. Przedstawiciele organizacji turystycznych przedstawią również prognozy czasu, w jakich irlandzka turystyka może powrócić do wartości obserwowanych przed pandemią, a już teraz można powiedzieć, że szybko, nie należy się tego spodziewać. W informacji przed Komisją Oireachtas ds. Turystyki pojawi się okres pięciu lat, kiedy branża turystyczna, odzyskać może dawną pozycję, jak i wrócić do stanu zatrudnienia, jaki obserwowany był przed pandemią.

Oznacza to, że nawet po wprowadzeniu szczepionki, opanowaniu pandemii koronawirusa, ale też po całkowitym odblokowaniu podróży międzynarodowych, nie stanie się nic nadzwyczajnego, co pomoże sektorowi turystycznemu, ale też restauracjom, w szybkim powrocie do czasów świetności.

Na posiedzeniu przedstawione zostaną również wyniki branży za ten rok i przypuszczalne na kolejny sezon turystyczny, ale jak powie przed Komisją dyrektor naczelny Tourism Ireland Niall Gibbons, pozytywnych informacji będzie można się spodziewać dopiero latem 2021 roku. Gibbons stwierdzi również, co wynika z jego wczorajszej zapowiedzi, że sektor turystyczny w Irlandii, jest obecnie w katastrofalnej sytuacji, a osoby, które wcześniej były w nim zatrudnione, nie powinny mieć nadziei, na szybki powrót do pracy.

Najgorsze może dopiero przyjść, dodał Niall Gibbons, bo branża może otrzymać dodatkowy cios, który spowodowany będzie brexitem.

Tourism Ireland i Fáilte Ireland zapowie przed członkami Komisji, iż zdwoi wysiłki, aby promować Irlandię w dziedzinie turystyki, a także w każdy możliwy sposób wspierać tę branżę. Już teraz przygotowywanych jest wiele kampanii reklamowych, a jedną z pierwszych, jakie się rozpoczęły, była ta związana z the Guinness Storehouse w Dublinie. Tourism Ireland i Fáilte Ireland sugerować będzie również, by rząd, przeznaczył więcej środków na walkę ze skutkami pandemii w sektorze turystycznym i pomoc skierował do wszystkich firm, jakie działają na rzecz promocji Irlandii oraz przyjmują gości zagranicznych.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Na zdjęciu: Kylemore Abbey Castle

Polska-IE: Udostępnij
Naprawy mieszkaniowy
Opieka zdrowotna dla
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian