Trzy kolejne hrabstwa mogą doczekać się podniesienia poziomu ograniczeń

W ostatnich dniach najczęściej mówiło się o Dublinie, a było to w kontekście koronawirusa, jednak również w innych hrabstwach, zaczynają wzrastać wskaźniki.

Obecnie Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego swoją uwagę kieruje na Louth, Donegal i Waterford, bo tam w ubiegłym tygodniu obserwowano wzrost zachorowań na Covid-19. Wg naczelnego lekarza kraju dr. Ronana Glynna, jeżeli sytuacja w wymienionych rejonach, nie ulegnie w najbliższych dniach poprawie, to należy spodziewać się podniesienia poziomu ograniczeń o jeden stopień.

Oznaczać będzie to m.in. blokadę hrabstw, więc do Louth, Donegal i Waterford, nie będzie można ani wjechać, ani z nich wyjechać. Zamknięte zostaną także puby, a część osób zmuszona będzie do pozostania w domach.

Zespół ds. Zdrowia Publicznego rekomenduje mieszkańcom Irlandii, a obecnie szczególnie zagrożonym podniesieniem stopnia ograniczeń hrabstwom, by stosowali się do wytycznych, jakie określa 2 poziom ostrzeżenia. Członkowie Zespołu obawiają się również, że wraz z nastaniem chłodów, ilość zakażeń może znacznie wzrosnąć, a to oznaczać może kolejne restrykcje.

Bogdan Feręc

Źr: NPHET

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian