Trzeci minister w krótkim czasie

W przyszłym tygodniu gabinet będzie miał swojego trzeciego ministra rolnictwa, co niepokoi grupy stowarzyszające rolników.

Najwięcej obaw w tym zakresie wyraża Irish Farmers' Association, które zwróciło się z pismem do premiera Micheála Martina, iż taka wymiana ministrów, może wprowadzić do życia rolników wiele niepewności i problemów. Organizacja niepokoi się też o sam sposób zachowania ministrów rolnictwa, a ci, jakoś nie mogą utrzymać się na stanowiskach, głównie przez ich problemy osobiste.

Niemniej jednak rząd koalicyjny Fianna Fáil, Fine Gael i Partii Zielonych w przyszłym tygodniu mianuje kolejną osobę na to stanowisko, co zapowiedział premier Martin.

Przewodniczący IFA Tim Cullinan powiedział:

– Jesteśmy bardzo zaniepokojeni zakłóceniami spowodowanymi utratą dwóch ministrów rolnictwa od czasu utworzenia nowego rządu i wcześniejszymi informacjami, że nowy minister nie zostanie wybrany przez trzy tygodnie. Taoiseach potwierdził nam, że w przyszłym tygodniu zamierza mianować nowego ministra, a co podkreślaliśmy już wcześniej, to bardzo ważne, by minister w końcu się pojawił.

*

Problemy z ministrami rolnictwa, to oczywiście czysty przypadek, ale wskazuje na klasę polityczną, jako całość, bo to ona stosuje wobec siebie inne standardy, którymi jednak każe kierować się reszcie społeczeństwa. Może być też tak, że rząd szuka odpowiedniej osoby, sprawdza jej przeszłość i sposób zachowania, a skoro tak długo nie ma nowego szefa resortu…

… trudno jest znaleźć w obozie władzy człowieka o nieposzlakowanej opinii?

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian