Truskawkowy bojkot na irlandzkim Facebooku

Sprawa sprowadzonych z Bułgarii pracowników do zbioru truskawek nabiera rumieńców, bo już nie tylko politycy i media krytykują postępowanie firmy Keelings, a zaczęła ona swoje życie w mediach społecznościowych.

Wczoraj przez cały dzień mogliśmy wsłuchiwać się w słowa irlandzkich polityków, a ci, głównie w krytycznym tonie wypowiadali się o sprowadzeniu prawie 200 pracowników z Bułgarii, którzy mają po 14-dniowej kwarantannie pracować przy zbiorze truskawek na rzecz firmy Keelings.

Truskawkowa afera, która rozpaliła do czerwoności fora pod artykułami o zagranicznych pracownikach, przeniosła się następnie do mediów społecznościowych, a tam mieszkańcy Irlandii dali upust swojej złości i w niewybrednych słowach komentowali postępowanie firmy w czasach, kiedy ponad pół miliona osób w kraju straciło pracę.

Można by pomyśleć, że pokrzyczą sobie, napiszą kilkaset, a nawet kilka tysięcy niepochlebnych opinii, wytworzą trochę memów i na tym sprawa się zakończy, ale tak się nie stało. Na Facebooku oraz Twitterze, zrodziły grupy oporu, a te wzywają do bojkotu firmy Keelings, czyli wzywa się mieszkańców Irlandii, aby zrezygnowali z zakupu truskawek dostarczanych przez przedsiębiorstwo z siedzibą pod Dublinem.

Grup na Facebooku można znaleźć już kilka, podobnie, jak na Twitterze, a co chyba ważne, wciąż rośnie grono członków, bo przez całą sobotę, dołączały do nich kolejne osoby.

Oficjalny komunikat firmy Keelings Fruit brzmi, iż próbowali znaleźć pracowników na terenie Irlandii, jednak na ich ogłoszenia, odpowiedziało kilkanaście osób.

Jak my mamy się w takiej sytuacji zachować? Dołączyć do bojkotu? Oficjalnie nie, bo wystarczy poczekać jeszcze kilka tygodni, a polskie sklepy w Irlandii, oferować będą naszą polską truskawkę, prosto z pola, która smakiem i zapachem, przynajmniej w mojej ocenie, przewyższa irlandzką. W ten sposób wesprzemy polskie firmy i to zarówno na wyspie, jak i w naszej ojczyźnie, więc zyskają wszyscy.

Bogdan Feręc

Źr: Twitter/Facebook

Polska-IE: Udostępnij...
Irlandia lepiej przy
Życzenia urodzinowe
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish