Trump zaczyna się łamać

Urzędujący prezydent USA Donald Trump, który nadal wierzy w wygraną, a i nakazał swojemu sztabowi wyborczemu składanie wniosków o sprawdzenie legalności przeprowadzonych głosowań, zmienił jakby ton swojej wypowiedzi.

W jednym z ostatnich wystąpień sugerował, iż jest gotowy ponownie kandydować na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale w 2024 roku. To duża zmiana, jak na osobę, która do tej pory mówiła z przekonaniem o swojej wygranej, więc może być też tak, że Donald Trump, wkrótce uzna swoją porażkę wyborczą i ustąpi ze stanowiska.

Oczywiście prezydent pracuje, a nawet dokonuje istotnych zmian w swojej administracji, ale te działania uznane zostały za „ruchy nerwowe”, które mają pomóc mu w udowodnieniu, iż podczas głosowania, dochodziło do nieprawidłowości.

Jakby tego było mało, brytyjska i amerykańska prasa wskazały, że największy przyjaciel Trumpa Boris Johnson, wbił mu sztylet w plecy, bo w jednej z wypowiedzi użył sformułowania „ustępujący prezydent”.

Więcej o tej sprawie, zarówno z perspektywy konserwatywnej, jak i demokratyczno-liberalno-lewicowej, w dzisiejszym programie „Studio Dublin” na antenie Radia Wnet. Program rozpoczyna się o godzinie 8:10 czasu irlandzkiego, a na wyspie można słuchać go za pośrednictwem TEGO LINKU>>>

Bogdan Feręc

Źr: Reuters

Polska-IE: Udostępnij
Czy Irlandia zostani
Rośnie poziom przem
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian