TROJE ŚWIĘTOCHŁOWICZAN POBIŁO NASTOLATKĘ

Świętochłowiccy policjanci zatrzymali trzy osoby, które pobiły nastoletnią mieszkankę Świętochłowic. Oprawcy kopali i uderzali pokrzywdzoną. Decyzją prokuratora dwaj mężczyźni w wieku od 19 do 23 lat oraz 18-letnia dziewczyna objęci zostali policyjnym dozorem, zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Grozi im do 3 lat więzienia.

Oficer dyżurny świętochłowickiej policji otrzymał zgłoszenie o pobiciu nastolatki na jednym z boisk szkolnych na terenie miasta. Z ustaleń kryminalnych wynika, że pomiędzy 16-latką a innym nastolatkiem doszło do sprzeczki. Po upływie chwili stawała się ona coraz bardziej agresywna. W pewnym momencie chłopak wraz z dwójką swoich znajomych zaatakowali dziewczynę, kopiąc ją i uderzając. Po całym incydencie wszyscy uciekli. W wyniku podjętych czynności mundurowi ustalili wizerunek i dane agresorów. Już po chwili, w dzielnicy Lipiny stróże prawa zatrzymali 19-latka i jego o rok młodszą koleżankę. Oboje zostali przewiezieni do miejscowej komendy.

Badanie trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu, a w organizmie 18-latki ponad pół promila. Młodzi świętochłowiczanie trafili do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzut dokonania pobicia. Wkrótce w ręce policjantów wpadł trzeci sprawca. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Świętochłowic. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie również jemu zarzutu pobicia. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, całej trójce zakazano zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną. Teraz wszyscy odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

Policja.pl

Polska-IE: Udostępnij...
Premier: „Picie w
Centrum im. Adama Sm
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish