Transport i ruch pojazdów prywatnych z Irlandii Północnej może zostać wstrzymany

Poseł Sinn Féin do północnoirlandzkiego parlamentu jest przekonany, że brak szybkich działań gabinetu w Dublinie, przyczyni się do dużych problemów z transportem towarów z Północny na Południe wyspy.

Wg posła Cathala Boylana, niepokojącym jest fakt, iż rząd w Dublinie twierdzi, że „w obecnej sytuacji, kierowcy z Irlandii Północnej, będą musieli posiadać zieloną kartę, by prowadzić swoje pojazdy po Republice Irlandii”. Sprawa dotyczy w równym stopniu kierowców zawodowych, jak i prywatnych, co może wpływać na cały ruch na wyspie, po ostatecznym opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Przedstawiciel okręgów Nerwy i Aramagh z Sinn Féin powiedział:

– Perspektywa przedstawiona przez Departament Transportu Republiki Irlandii, że ​​jeśli po okresie przejściowym nie zostanie osiągnięte żadne inne porozumienie, będzie potrzebna zielona karta dla pojazdów z Północy jeżdżących na Południu, jest bardzo niepokojąca. Nie jest jasne, w jaki sposób spełniony byłby wymóg posiadania zielonej karty w celu potwierdzenia ubezpieczenia komunikacyjnego, lub czy kierowcy na Północy automatycznie otrzymają zieloną kartę, czy też będą musieli się o nią ubiegać. Taki reżim kładzie duży nacisk na ludzi dwóch różnych systemów regulacyjnych istniejących na małej wyspie, szczególnie w przypadku, kiedy tak wiele osób, które codziennie przekracza granicę. Jest absolutnie niezbędne, aby transport w całej Irlandii, nie był hamowany, również przez lekkomyślną politykę torysów dotyczącą Brexitu.

Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
WHO o szczepionkach
Rząd przedłuży wa
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish