Tragiczne żniwo śmierci

W tym tygodniu irlandzkie ulice zebrały swoje śmiertelne żniwo, a sprawa dotyczy osób bezdomnych.

W Irlandii zaaferowanej obecnie koronawirusem zapomina się trochę o jednym z głównych problemów tego kraju, czyli o bezdomności. Ta jednak nie daje zapomnieć o sobie, a potwierdzeniem złej sytuacji jest pięć zgonów. W mijającym tygodniu na irlandzkich ulicach zmarło czterech bezdomnych, a piąta śmierć miała miejsce w schronisku.

Ostatni z przypadków, mężczyzny w wieku lat czterdziestu, miał miejsce na Frederick Street w Dublinie, natomiast wcześniejsze trzy, dotyczyły różnych dublińskich lokalizacji. Kolejny z bezdomnych zmarł w hrabstwie Wexford.

Organizacje opiekujące się osobami bezdomnymi zaapelowały do rządu, by ten, zdwoił wysiłki na rzecz pomocy członków naszego społeczeństwa, którzy nie mają dachu nad głową. Okres jesienno-zimowy, to najgorszy czas dla bezdomnych, a panująca w kraju sytuacja zdrowotna, może doprowadzić do znacznie większej ilości zgonów wśród tych osób.

Najtragiczniejszym w tym roku pod względem śmierci osób bezdomnych był lipiec, kiedy na ulicach aż dziesięciu bezdomnych rozstało się z życiem.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Polska-IE: Udostępnij
Varadkar będzie prz
Leo Varadkar ma odpo
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian