Tony jedzenia trafiają na wysypiska

Media społecznościowe zaczynają wypełniać się zdjęciami wykonanymi przez pracowników świadczących usługi komunalne, czyli obsługujących śmieciarki i wysypiska śmieci.

Zakupowe koronawirusowe szaleństwo, o czym już wcześniej wspominaliśmy, dało sygnał do oblężenia sklepów, wyładowywania wózków wszystkim, co wpadło nam w ręce i nie było ważne, co znajdzie się w koszyku, byle było dużo. Mieszkańcy Irlandii, jako osoby zapobiegliwe, zaczęli gromadzić zapasy, żeby zabezpieczyć się na ciężkie czasy, więc mieć pokarmu pod dostatkiem.

Oczywiście tego mają w nadmiarze, a są też bardzo przywiązani do dbałości o zdrowie, więc z uwielbieniem sprawdzają daty na opakowaniach, czyli do ust nie wezmą niczego, co jest choćby jeden dzień po terminie przydatności do spożycia.

Sklepy spożywcze mogą cieszyć się mnogości klientów, którzy jako było na początku, tak i teraz i zapewne w kolejnych tygodniach, prezentować będą zachowania, które nie prowadzą do niczego innego, jak do generowania strat i marnotrawstwa w czystej postaci.

Kosze na odpadki, które wystawiane są każdego tygodnia przed domy, ale i irlandzkie wysypiska, wypełniają się żywnością, która straciła termin przydatności do spożycia, a są jej już teraz setki ton.

Jeszcze całkiem cicho, ale firmy oczyszczania mówią, że ilość odpadów z brązowych pojemników, czyli tych na odpady biodegradowalne, zwiększyła się o około 10%, a i częściej widać w domowych koszach, nietknięte domowym nożem szynki, chleby oraz nieotwarte paczki z wędlinami. Pracownicy odbierający śmieci z naszych domów dodają, że odpadki żywnościowe, wypełniają też inne pojemniki, bo najzwyczajniej nie mieszczą się w tych, które przeznaczone są wyłącznie do tego celu.

Potwierdzeniem tych słów niech będą zdjęcia, które wykonał jeden z pracowników zakładu przetwórstwa odpadów organicznych, a ten dodaje, pragnąc zachować anonimowość, że nie jest to obecnie odosobniony przypadek.

Bogdan Feręc

Polska-IE: Podziel się...
Zbliża się rewoluc
Podsumowanie Tygodni
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish